"Her şey, okuyan nesiller için..."
Nesil Yayınları › Yazarlar › 
M. Talât Uzunyaylalı

1953 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu.

Gazeteciliğe 1972 yılında Erzurum’daki mahalli gazetelerde yazı yazarak başlayan M. Talât Uzunyaylalı, on yıl boyunca İstanbul’da çeşitli gazete, dergi ve ajanslarda çalıştı. 1984 yılında Anadolu Ajansı’na girdi ve bu kuruluştan 1999 yılında emekli oldu.

2000 yılı Nisan’ında Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde okutman oldu. Uzunyaylalı, beş yıl buyunca da rektörlük basın danışmanlığı görevini yürüttü. 2013 yılı Mart’ında Erzurum Büyükşehir Belediyesine geçen Uzunyaylalı, bu kuruluşta, ’Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı’ sıfatıyla çalışmaya devam etmektedir. Uzunyaylalı evli, dört çocuk babasıdır.

www.kuranufku.com sitesinde kuran okumaları, www.medeniyetimiz.com sitesinde edebiyat yazıları yayınlamaya devam eden Uzunyaylalı, ayrıca çeşitli gazete, internet sitesi ve dergilerde de makaleler yayınlamakta, TV kanallarında program yapmaktadır.

Roman ve araştırma-inceleme dallarında eserler vermeye devam eden Uzunyaylalı’nın yayınlanan çalışmaları şöyle:

Roman: Senatörün Kızı, Taht ve Baht, Sabrın Suskun Sesi, Aldatılan Leylekler, Aydınlığı Bulan Adam, Efsane Kadın Nene Hatun, Paylaşılamayan Topraklar.
Araştırma-İnceleme: Alevilere Göre Alevi İnanışı ve Siyasi Alevilik, Avrupa Topluluğu İslam ve Türkiye, Tanzimat’tan Günümüze Türkiye’de Basının İslam’a Bakışı.
Yazarlarımız
Yazarın Yayınevimizden Çıkan Eserleri
Ana Menu
Ana Sayfa
Kitaplar
Yazarlar
Etkinlik Takvimi
Kitap
Yeni Çıkanlar
Çok Satanlar
Kitap Videoları
Yayın Kataloğu
Kurumsal
Hakkımızda
İletişim
Basından
Yazar Adayları
İletişim
Adres: Sanayi Caddesi, Bilge Sokak No: 2
Yenibosna / Bahçelievler / İstanbul
Telefon: +90 212 551 32 25
Faks: +90 212 551 26 59

© 2016 Nesil Basım Yayın, tüm hakları saklıdır